A A A K K K
людям з порушенням зору
Відділ освіти, молоді та спорту Любарської селищної ради

Звіт директора за 2023-2024 н. р.

Дата: 11.03.2025 13:27
Кількість переглядів: 13

Аналіз роботи за 2024-2025 навчальний рік

        Протягом 2023-2024 н. р. колектив КЗ «Центр учнівської творчості» працював над проблемною темою “Розвиток дитячої творчості через майстерність та креативність керівника гуртка”.

        У своїй діяльності Центр керувався Конституцією України (ст. «Про позашкільну освіту»), Законом України «Про освіту», законом України “Про позашкільну освіту”, Статутом позашкільного закладу, Указом Президента №927/2010 від 30.09.2010 р. «Про заходи щодо розвитку системи виявлення та підтримки обдарованих і талановитих дітей  та молоді».

    У 2024 році  позашкільним закладом було організовано діяльність 17-ти гуртків з кількістю 300 вихованців, що становить 11%  охоплення позашкільною освітою від загальної кількості  здобувачів освіти ЗЗСО.

Гуртки працюють як на базі шкіл, так і в ЦУТі.

    Центр учнівської творчості проводить навчально-виховну, інформаційно-методичну та організаційно-масову роботу, є комплексним позашкільним закладом освіти, в якому навчання здійснюється за такими напрямками:

  • науково-технічний;
  • еколого-натуралістичний;
  • художньо-естетичний;
  • декоративно-прикладний;
  • науково-дослідницький;
  • гуманітарний.

  Навчально-виховний процес здійснюється за навчальними планами і програмами, рекомендованими Міністерством освіти і науки України, і спрямований на формування компетентностей особистості гуртківця:

-     пізнавальної - оволодівання знаннями про культуру, природу, техніку,
суспільство;

  • практичної - формування практичних умінь і навичок особистості;
  • творчої - розвиток творчої діяльності, здібностей, нахилів та уяви особистості;

- соціальної - спрямованої на загальну культуру особистості, здатність до співпраці, самореалізації та самовизначення.

Керівники гуртків знають програмовий матеріал, уміють організувати роботу гуртків на заняттях. Вдало поєднують різні форми й методи роботи, розвивають пізнавальні інтереси вихованців. Заняття гуртків проводяться на достатньому рівні з використанням різних організаційних форм роботи: змагання, конкурси, виставки, заочні подорожі, творчі зустрічі гуртків, походи, екскурсії та ін.

Спільна мета та завдання діяльності Центру учнівської творчості реалізується кожним педагогом з врахуванням конкретного змісту діяльності гуртка.

         Результатом творчого пошуку гуртківців ЦУТ є ряд корисних справ та участь в різних видах змагань, виставках-конкурсах, що проходили на районних та обласних рівнях.

        У 2023-2024 н.р. декоративно-ужитковий та художньо-естетичний профілі науково-технічного напрямку представляють гуртки: «Сувенір», «Юний художник», «Бісероплетіння», «Рукоділля», «Умілі руки (паперопластика)», «Випалювання по дереву». Керівництво гуртками декоративно-ужиткового та художньо-естетичного напрямку здійснюють педагоги Римар Л.А., Сиротенко Н.М., Козачок Т.М., Миронюк Є.М., Терещенко І.С.

Вихованці гуртка «Рукоділля» (керівник – Сиротенко Н.М.) на обласному етапі Міжнародного конкурсу еколого-валеологічної спрямованості «Квітка буття» здобули ІІ місце у номінації «Екологічна сумка», у конкурсі «Патріот-Фест» здобули призові місця.

Вихованці гуртка «Сувенір» (керівник – Козачок Т.М.) здобули І місце обласного конкурсу «Зоологічна галерея» та ІІІ місце у конкурсі «Кіно-ECO-FEST», ІІ місце, два ІІІ місць обласного етапу конкурсу «Годівничка».

Вихованці гуртка «Бісероплетіння» (керівник – Римар Л.А.) на обласному етапі конкурсу «Знай і люби свій край» здобули І місце у номінації «Бісероплетіння».

Вихованці гуртка «Народна лялька» (керівник – Паламарчук Т.С.) на обласному конкурсі «Знай і люби свій край» здобули ІІ місце.

Вихованці гуртків «Умілі руки (паперопластика)» (керівник – Миронюк Є.М.) на обласному етапі конкурсу «Великодні писанки» у номінації «Мальованки» здобули І місце, ІІІ місце обласного етапу конкурсу «Знай і люби свій край» у номінації «Декоративний розпис».

       Робота даного напрямку відкриває широкий простір для естетичного розвитку, навчання і виховання дітей на матеріалах народного побуту, звичаїв, традицій, обрядів. Педагоги тісно поєднують теоретичне навчання з практикою, оскільки навчально–виховні завдання вирішуються, головним чином, у процесі практичної роботи. На гуртках керівники залучають вихованців до активної праці, прищеплюють любов до народної культури, збагачують духовний світ дітей, навчають їх розуміти прекрасне, цінувати його, створювати самим розвивати нестандартне, композиційне, об’ємно – просторове мислення, почуття форми, руху, матеріалу, кольору, розвивати конструктивні вміння, виховувати бережливе ставлення до предметів і засобів праці.

        Вихованці вище зазначених гуртків є постійними учасниками та переможцями районних, обласних та всеукраїнських виставок декоративно-ужиткового мистецтва: «Осінні фантазії», «Паперовий світ», «Космічні фантазії», «Великодні писанки», «Зимова казка», «Новорічна композиція», «Декоративний розмай», «Поліські візерунки», «Іграшковий дивосвіт», «Чарівний пензлик», «Знай і люби свій край» та ін.

       Еколого-натуралістичний напрямок представляють гуртки «Юні натуралісти» (керівник – Качківська О.В.) та «Фотонатуралісти» (керівник – Дацюк С.М.).

Вихованці гуртка «Юні натуралісти» на обласному конкурсі «Годівничка» у номінації «Проєкт» здобули ІІ та ІІІ місце.

Вихованка гуртка «Фотонатуралісти» Скородинська Анастасія на обласному етапі фотоконкурсу «Моя Україно!» здобула диплом абсолютного переможця, І місце обласного етапу конкурсів «Моя країна – Україна!», «Емоції природи», «В об’єктиві натураліста». Троє вихованців гуртка на обласному етапі івенту «Емоції природи» здобули І місце, на обласному етапі конкурсу «Україна – це ми» здобули чотири ІІ та одне ІІІ місце.

 

       Гуманітарний напрям представляють гуртки «Юні журналісти» (керівник – Карпик Н.В.), «Творча англійська» (керівник – Куширець О.Ю.), «Літературний» (Миронюк М.В.). Робота в гуртку «Юні журналісти» розвиває творчу особистість дитини, вчить мислити, віршувати, краще пізнавати свій край за допомогою художніх образів, допомагає усвідомити ідейно-художні особливості віршів, їхню естетику, удосконалювати навички виразного читання, аналізу ліричних творів, висловлювати власні думки з приводу прочитаного, знайомить  із жанрами журналістики, аргументувати свої міркування і впевненість у майбутньому, яке пов`язане з літературою.

       У 2024 році вихованці гуртка «Юні журналісти» здобули І місце Всеукраїнського етапу конкурсу «В об’єктиві натураліста», І місце обласного етапу Міжнародного конкурсу еколого-валеологічної спрямованості «Квітка буття», на обласному етапі конкурсу кіномистецтва  «Світ очима дітей» здобули місце абсолютного переможця у номінації «Вільний жанр», одне І місце, два ІІ місць, на обласному етапі конкурсу екологічного кіно «Кіно-ECO-FEST» здобули два І, два ІІ та одне ІІІ місце, І місце обласного конкурсу туристсько-краєзнавчих маршрутів «Мандруй рідним краєм»,  вихованка гуртка отримала спецдиплом ІІ етапу конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт МАН у секції «Журналістика», були учасниками обласного етапу інтелектуального конкурсу юних журналістів.

       Гурток «Творча англійська», що діє на базі КЗ «Центр учнівської творчості», - створений для вихованців дошкільного та молодшого шкільного віку, які є активними учасниками районних масових заходів. Керівник гуртка Куширець О.Ю. використовує різні вправи, тренінги, ігри та інші групові та індивідуальні форми роботи.

Вихованці гуртка «Літературний» (керівник – Миронюк М.В.) здобули диплом ІІІ ступеня обласного етапу конкурсу «Космічні фантазії», стали переможцями обласного екологічного конкурсу «Годівничка».

        Найкращим проявом таланту та обдарованості дітей є виставки їхніх робіт. Тому, на реалізацію проблемної теми  “Розвиток дитячої творчості через майстерність та креативність керівника гуртка”, позашкільний заклад є організатором проведення усіх  виставок-конкурсів не лише для гуртківців, а і для здобувачів освіти закладів загальної середньої освіти.

       Науково-технічний профіль представляють гуртки «Юний фотограф» (керівник - Карпик Н.В.), «STEM-винахідники» (керівник – Тимончук А.В.) та «Робототехніки» (керівник – Дацюк Я.М.). В процесі занять перерахованих гуртків розвивається у вихованців пам’ять, логічне мислення, і використовують різні вправи, тренінги, ігри та інші групові та індивідуальні форми роботи.

        Вихованці гуртка «Юний фотограф» у 2024 році здобули два І місця обласного етапу івенту «Емоції природи», двоє вихованців здобули ІІ місце обласного конкурсу «Моя Україно!», диплом ІІ ступеня в обласному конкурсі «Моя країна – Україна!» та визнані переможцями обласного конкурсу «Патріот-Фест».

        Вихованець гуртка «Роботехніки» отримав спецдиплом ІІ етапу конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт МАН у секції «Технології виробництва».

       Особливу увагу в позашкільній освіті заслуговує діяльність МАН.

       Кожного року на базі ЦУТ проходить І етап конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів району. Загалом науково-дослідницькою роботою охоплено 100 дітей.

У І етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт взяли участь 22 учнів-членів Любарського наукового товариства «Інтелект» Житомирського територіального відділення Малої академії наук України, здобувачі освіти із 8 закладів освіти: Любарського ліцею №2, Любарського ліцею №1, Привітівського ліцею, Мотовилівського ліцею ім. І.М. Мороза, Новочорторийського ліцею, Липненського ліцею, КЗ «Центр учнівської творчості», Березівської гімназії . Найбільшу кількість науково-дослідницьких робіт було подано від Любарського ліцею №1, Привітівського ліцею, Любарського ліцею №2 та Мотовилівського ліцею ім. І. М. Мороза.  

До участі у ІІ етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт було допущено 16 учнів, роботи яких були подані для заочного оцінювання. Переможці І етапу  захищали свої науково-дослідницькі роботи на ІІ етапі МАН, підготувавши постери та доповідь на наукову конференцію.

 

За підсумками обласного конкурсу-захисту 7-оє учасників від Любарського наукового товариства «Інтелект» стали переможцями ІІ етапу МАН, здобули дипломи ІІІ ступеня, 7-ро учнів здобули спецдипломи.

       Повноцінне вирішення сучасних освітніх завдань неможливе без високого рівня науково-методичного забезпечення навчання і виховання гуртківців та професіоналізму педагогів.

       Планування методичної роботи здійснюється за такими напрямками:

1.Підвищення кваліфікації педагогів.

2.Вивчення і впровадження передового досвіду.

 3.Робота з самоосвіти.

4.Робота з обдарованими учнями.

5.Робота з удосконалення занять.

6.Розробка адаптованих програм та їх елементів.

       Структура методичної роботи  Центру учнівської творчості включає в себе масові, групові та індивідуальні форми роботи, що взаємодіють, доповнюючи одна одну.

       Основними формами проведення методичної роботи є надання інформації, повідомлення, обмін досвідом, практичні заняття, майстер-класи, відкриті заняття тощо.

       Однією з найбільш результативних колективних форм методичної роботи з педагогічними кадрами є методичне об'єднання.

       Запроваджено конкурс методичних розробок занять гуртка, що вирішує завдання мобілізації творчого потенціалу педагогів, сприяє активізації інноваційної діяльності педагогічних працівників, забезпечує і підтримує в педагогічному колективі дух творчості і прагнення до пошуку.

       Всі педагогічні працівники працюють над вирішенням індивідуальних проблемних тем, а саме:

- диференційований підхід до організації гурткових занять як засіб підвищення якості знань;

- форми роботи з обдарованими і здібними дітьми;

- технології формування творчої особистості;

- проектні технології як шлях до формування життєвих компетентностей учнів;

-психологічно-педагогічні прийоми створення ситуації успіху;

- використання ігрових форм, методів і прийомів навчання;

- естетичне виховання на заняттях гуртків;

- шляхи формування національної самосвідомості гуртківців;

- використання виховного потенціалу заняття.

       Форми узагальнення: творча робота, відкрите заняття, звітна виставка тощо.

Педагогічні працівники Центру учнівської творчості постійно  проводять семінари для педагогів-організаторів,  для педагогів, відповідальних за роботу МАН в закладах загальної середньої освіти, майстер-класи для керівників гуртків, навчання для молодих педорганізаторів, школу «Лідер» для старшокласників, проводять доброчинні акції.

       Є результати, є набутий позитивний досвід, але і є багато проблем, які в основному виникають через недостатнє фінансування з місцевого бюджету. Звідси кадрові питання, перепідготовка керівників гуртків, поновлення матеріально-технічної бази, розширення мережі гуртків із сучасною професійною діяльністю, ремонт кабінетів гурткової роботи.

       Основні питання, над якими працюватиме Центр учнівської творчості у новому навчальному  2024-2025 році, направлені на продовження вивчення проблемної теми “Розвиток дитячої творчості  через майстерність та креативність керівника гуртка” та актуальним залишається:

     1. Збереження та розширення мережі гуртків позашкільного закладу;

  1. Створення умов для творчого, інтелектуального розвитку особистості вихованця;
  2. Пошук нових цікавих форм роботи, які б гуртували, розвивали обдарованість талановитих дітей;
  3. Перегляд навчальних планів і програм гуртків, розробка нових методичних рекомендацій, сценаріїв, свят, розважальних програм та інших заходів;
  4. Надання методичної допомоги, проводити семінари-навчання для керівників гуртків КЗ ЦУТ, педагогів-організаторів ЗЗСО, лідерів учнівських організацій, керівників науково-дослідницької роботи МАН, учасників конкурсу-захисту науково-дослідницької роботи МАН;
  5. Забезпечити належний рівень діяльності гуртків  інформаційно-технологічного напрямку, гуманітарних з вивчення іноземної мови;
  6. Активізувати роботу в учнівських організаціях;
  7. Вивчення інноваційних форм і видів дистанційних занять гуртків;
  8. Продовжувати поповнювати банк даних обдарованої молоді.

 


Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)

Додати коментар


« повернутися

Коментування статті/новини

Вхід для адміністратора