Тренінг для керівників закладів загальної середньої освіти.

Дата: 12.01.2024 14:33

Тренінг для керівників закладів загальної середньої освіти.

Відповідно до плану роботи інформаційно-методичного центру 10 січня 2024 року було організовано та проведено тренінг для керівників закладів загальної середньої освіти з теми «Будуємо світ без насильства: командний підхід в системі організації попередження та протидії булінгу».

Хтось маленький на зріст або високий, хтось рудий із ластовинням, хтось у окулярах, хтось занадто тихий або, навпаки, галасливий. Цей список довгий, але зводиться до однієї тези — хтось не такий, як інші. У дитячому колективі інакшість може стати приводом для глузування, а відтак і для булінгу. Аби не ставати мовчазними учасниками булінгу — спостерігачами — сьогодні під час тренінгу пропонують удосконалити вміння  запобігати цькуванню дітей у школі  ще на етапі зародження, розвивати практичні навички конструктивного вирішення конфліктів, подолання насильства й жорстокого поводження з дітьми в дитячому колективі.

Завдання тренінгу:

• проаналізувати види й форми жорстокого поводження в дитячому колективі;
  • навчити оцінювати ризик виникнення булінгу;
  • окреслити негативний вплив насильства на особистісний розвиток дітей;
  • виробити рекомендації щодо запобігання насильству в дитячому колективі.

Тренери тренінгу :

Олена Осіпова – завідувачка  інформаційно-методичного центру відділу освіти, молоді та спорту Любарської ТГ;

Ольга Мартинюк – практичний психолог Любарського ліцею №2;

Ірина Чубенко - практичний психолог Стрижівського ліцею;

Галина Кошелюк - практичний психолог Любарського ліцею №1

Вправа «Знайомство»

Мета: познайомити учасників однин з одним,  налаштувати на активну роботу в групі.

Вправа « Очікування»

Мета: визначити очікування учасників від тренінгу.

Інформаційне повідомлення «Конфлікт та його джерела» . Мета: розширити уявлення про конфлікт та конфліктогени.

Вправа «Аналіз конфліктної ситуації». Мета: навчитися розпізнавати конфлікт з булінгом.

«Вирішення конфліктних ситуацій  в освітньому закладі »

(алгоритм дій, обговорення, обмін досвідом)

Вправа  « Два яблука»Мета: показати негативні наслідки насильства на особистісний розвиток дітей.

Вправа «Бінго» (особистий образ)

Мета: пошук власних ресурсів позитивного сприйняття оточуючих і навколишніх ситуацій.

Нехай життя дарує щастя й долю,

Душевну щедрість, доброту й любов.

Терпіння, працьовитість, силу й волю,

Поступливість і злагоду в усьому!