23 травня - День Героїв України

Дата: 23.05.2023 15:21

23 травня   - День Героїв України

Цього дня Україна вшановує пам'ять всіх героїв, які відстоювали  її суверенітет і незалежність і просто зараз ведуть боротьбу проти російської армії за нашу свободу

Українські Герої — це українці, які жили в різні епохи й захищали рідну землю. Вони ставали до лав руських дружин великого князя Святослава і короля Данила, козацьких полків Богдана Хмельницького, Івана Мазепи, Івана Виговського, Української Галицької Армії Мирона Тарнавського, Січових стрільців Дмитра Вітовського, а також Армії Української Народної Республіки Симона Петлюри, Організації Українських Націоналістів Євгена Коновальця і Степана Бандери, Української Повстанської Армії.

Сьогодні ж це свято всіх захисників України від російської орди.

Усі заклади освіти Любарської територіальної громади долучилися до цього свята.  З метою вшанування мужності та героїзму  захисників держави різних часів та епох, сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу серед школярів та підвищення  уваги про учасників збройної боротьби педагогами, зокрема вчителями історії,  були проведені виховні години: «23 травня – День Героїв України»,   «Герої нескореної країни», «Герої не вмирають»; учнівські конференції «День Героїв. Історія сучасних героїв Любарщини, які стали на захист України», «Герої завжди поміж нас»; челендж «Подяка захисникам України»; уроки пам’яті  «Герої поруч, ми схиляємо голови перед вами!»; презентація збірки Олени Калини «Загублений  у світах» тощо. Створено та оновлено куточки пам’яті у закладах освіти, музеях про Героїв - захисників  України,  систематизовано матеріали  про захисників та захисниць нашої Батьківщини. Також учні написали есе та  вірші.

Коли духмяний запах цвіту                   Коли замучена дівчина

Розбавив чорний їдкий дим,                Все ж не втрачає ще надій,

А слова «Слава Україні!»                      А з горя мати посивіла

Вже стали покликом гучним.                Курличе всюди: «Сину мій!..»