Поради дитині, як діяти, коли ти став жертвою булінгу

Дата: 12.06.2023 14:06

Хто може стати жертвою булінгу?

Стати жертвою шкільних агресорів може будь-хто, і частіше за все булінг не має причин — кривдники просто прагнуть конфлікту. Цькувати можуть через зовнішність, рівень розумового розвитку, успіхи в навчанні, особливості характеру, соціальний статус, расову приналежність, фізичні вади, приналежність до певної субкультури тощо. Жертвою може стати та дитина, якій важко спілкуватися з однолітками, або, навпаки, та, яка поводиться провокаційно. Від булінгу не застрахований ніхто, тож у тому разі, якщо ти став жертвою булінгу, не варто замикатися у собі та намагатися вирішувати проблему самостійно. Використовуй такі поради, щоб протидіяти цькуванню у школі.

Булінг: поради на випадок сутички з кривдником

1. Підтримуй із кривдником контакт очі в очі.
  2. Намагайся говорити спокійним та рівним голосом.
  3. Стій на достатній відстані від кривдника.
  4. Звертайся до нападника на ім’я.

Булінг: що робити після конфлікту

1. Не бійся просити про допомогу! Розкажи про образи, цькування, шантаж або побиття тим, кому довіряєш (друзям, батькам, родичам, психологу або тренеру).
  2. Не звинувачуй себе та не виправдовуй кривдників — ніхто не має права ображати тебе.
  3. У будь-якій конфліктній ситуації звертайся по допомогу до адміністрації школи, вчителів або старших учнів.
  4. Проконсультуйся зі шкільним психологом, який допоможе повернути впевненість у собі та порадить, що робити далі.

Добірка книжок, в яких порушується проблема булінгу:

• Джоан К. Роулінг «Фантастичні звірі і де їх шукати»
  • Джоан К. Роулінг «Гаррі Поттер і прокляте дитя»
  • Джеймс Паттерсон та Кріс Теббетс «Середня Школа. Найгірші роки мого життя».