Районний семінар-практикум «Основи тактичної медицини. Сучасні підходи»
Районний семінар-практикум «Основи тактичної медицини. Сучасні підходи»
20 жовтня 2021 року методистом ІМЦ Осіповою О.В. та вчителем фізичної культури Бондарчуком В.М. на базі Любарського ліцею № 1 був організований та проведений районний семінар-практикум «Основи тактичної медицини. Сучасні підходи», в якому взяли участь вчителі, які викладають предмети «Фізична культура» та «Захист України»
Метою його проведення стала потреба оновлення змісту окремих тем тактичної медицини у підготовці учнів та вчителів в умовах режимів підвищеної готовності та надзвичайних ситуацій.
Семінар підготовлений інструктором-викладачем Корнійчуком Олександром Григоровичем, сертифікованим Українським науково-практичним центром екстренної медичної допомоги и медицини катастроф Міністерства охорони здоров’я України, сертифікати міжнародного зразка. Фельдшер Національної Гвардії України, має досвід роботи в зоні бойових дій.
На початку тренінгу учасники обговорили мотиваційну частину: важливість надання першої допомоги, вимоги до того, хто надає допомогу, залучення сторонніх осіб та здійснення екстреного виклику. Також була розглянута тема власної безпеки при наданні першої допомоги.
Особлива увага зверталась на тактичні прийоми надання медичної допомоги пораненим у перші хвилини та сучасне медичне спорядження, що використовується при цьому – індивідуальні аптечки, джгути, шини, перев’язувальні матеріали тощо. Семінар тривав понад 4 години.
Вчителі проаналізували світовий досвід надання долікарської допомоги в перші хвилини поранення та окреслили основні питання, на що слід звернути особливу увагу у теперішній час.
Учасники семінару змогли переглянути відеоролики з основ тактичної медицини та чітко вибудувати алгоритм дій по виявленню типу поранення та надання допомоги.
Зі всією серйозністю та розумінням ситуації віднеслися вчителі під час демонстрації вмінь та дій під час практичних занять: накладання джгута, зупинка кровотечі, накладання шини, підготовка пораненого до транспортування, здобули необхідні знання з оволодіння навичками серцево-легеневої реанімації тощо.
Після закінчення тренінгу Олександр Григорович відповів на всі питання, які цікавили учасників.
На завершення учасники семінару обмінялися враженнями, обговорили проблеми та досягнення організації заходів з надання першої медичної допомоги у своїх навчальних закладах.