Методичний марафон
Насиченим і цікавим був минулий місяць для педагогів нашої громади та працівників інформаційно-методичного центру. Адже не за горами підсумкове засідання атестаційної комісії ІІ рівня, під час якого майже вісімдесят освітян підтвердять або отримають вищу кваліфікаційну категорію, педагогічні звання, керівники закладів освіти атестуватимуться на відповідність займаній ними посаді.
Атестація для вчителя – це перевірка та мотивація до особистого творчого зростання. Вона сприяє вивченню та пропагуванню перспективного педагогічного досвіду, розвитку педагогічної майстерності і компетентності, формування вчителя як творчої особистості, здатної до створення якісно нового освітнього простору. Саме такі завдання, а не контроль і перевірка, є головною метою атестації.
Нові реалії життя диктують свої закони, тому членам атестаційної комісії ІІ рівня доводиться вивчати професійний досвід педагогів, які атестуються, дистанційно. Протягом березня, у рамках атестаційної кампанії, було проведено ряд заходів, об’єднаних у великий цикл «Методичний марафон». Своїми досягненнями та творчими напрацювання поділилися керівники закладів загальної середньої та позашкільної освіти, учителі, які атестуються на присвоєння педагогічних звань «старший учитель», «учитель-методист». Творчі звіти педагогів, представлені у вигляді портфоліо, дали можливість членам атестаційної комісії дізнатися про форми і методи роботи, участь у різноманітних заходах, кроки самоосвіти педагогів, які атестуються, а також про їхні досягнення протягом міжатестаційного періоду.
Під час таких зустрічей вкотре переконуєшся у тому, як багато талановитих і відданих своїй справі учителів та керівників є у нас на Любарщині. Завдяки їхнім зусиллям впевнено втілюються у життя креативні підходи до здійснення освітнього процесу, створюються нові умови освітнього середовища, не понижується активність учнівської участі у різноманітних конкурсах, турнірах, олімпіадах. Завдяки мудрій директорській політиці збагачується матеріально-технічна база закладів.
Однією з умов успішного завершення атестації є щорічне підвищення кваліфікації педагогічними працівниками ЗЗСО. Як правильно це зробити правильно? Які документи необхідні для цього? У рамках роботи Школи передового педагогічного досвіду директор КЗ «Стрижівський ОЗЗСО І-ІІІ ст.» Вигнич Г.І. поділився практичними напрацюваннями щодо цього питання з директорами шкіл.
Дякуємо усім, хто долучився до проведення методичних заходів. Бажаємо лише примноження Ваших творчих здобутків, підкорення нових вершин разом із учнями та вихованцями.